Co daje picie zielonej herbaty? Podstawy

Jedni piją zieloną herbatę dla smaku, inni dla zdrowia. A może by połączyć przyjemne z pożytecznym? Co daje picie zielonej herbaty?
Ten rodzaj herbaty wpływa dobroczynnie na nasz organizm. Nie tylko wspomaga podczas procesu odchudzania, poprawia wygląd skóry, ale również ma działanie lecznicze. Na przykład chroni przed demencją starczą, chorobą Alzheimera. Jak to się dzieje? Substancje zawarte w zielonej herbacie – polifenole – wiążą się z toksycznymi składnikami, które przyczyniają się do występowanie wymienionych chorób. Następuje wchłanianie polifenoli, potem rozkład, a na końcu neutralizacja szkodliwych substancji. Czy to wszystko, co daje picie zielonej herbaty? Nie! Zwiększana jest odporność naszego organizmu, polepszone działanie układu immunologicznego.

 

Poprawiana jest również wydajność i sprawność umysłowa. Mamy lepszą koncentrację, lepiej kojarzymy fakty oraz uczymy się. A wisienką na torcie jest wpływ zielonej herbaty na choroby nowotworowe. Dzięki temu naparowi i zawartym w nim przeciwutleniaczom zmniejszane jest ryzyko występowania nowotworów. Jak to się dzieje? Otóż z naszego ciała usuwane są wolne rodniki, których nagromadzenie prowadzi właśnie do zmian nowotworowych.