Co oni właściwie robią?

Wiele osób zajmuje się informatyką oraz samymi komputerami i innymi urządzeniami multimedialnymi hobbystycznie lub zawodowo, jako profesjonalni graficy, programiści, czy też specjaliści od serwisanci. Znają oni tajniki obsługi nowoczesnych urządzeń obce zdecydowanej większości nas.

Jak jednak wygląda ich praca?

Mają przecież ogromną ilość zadań do zrobienia. Każda ze specjalizacji jest przecież rozległą obejmującą wiele rozmaitych aktywności dziedziną. Na przykład grafika to przecież nie tylko projektowanie stron internetowych, reklam oraz obróbka zdjęć, ale również tworzenie bardziej artystycznych projektów w ogóle nie związanych z komercją, ani marketingiem.

Specyfika pracy serwisanta jest raczej znana większości osób, co nie oznacza, że nie jest ciekawa, ponieważ wystąpić może naprawdę wiele przypadków problemów technicznych, z którymi trzeba cię uporać. Każdy z nas chce przecież cieszyć się ze sprawnie działającego telefonu, który nie zwiesza się po chwili użytkowania. Wszyscy chcemy pracować na komputerach o dużej pojemności z baterią o długiej żywotności, która zapewni nam niedługi czas ładowania i konieczności ciągłego myślenia, o tym czy urządzenie nie straci mocy w środku wykonywanej przez nas pracy. Liczymy też na szybkie i tanie drukowanie – tonerlandia.pl –  zarówno w naszym prywatnym domu, jak i w miejscu pracy, jakim jest zatrudniające nas biuro.

Następni w kolejce są informatycy- programiści. Ich zajęcie wydaje się najdalsze, od tego o czym pojęcie ma zdecydowana większość ludzi. Ta grupa zawodowa tworzy wszystko, co leży u podstaw, tego co dostępne jest w internecie. Przecież bez tworzonych przez nich programów i aplikacji nie mielibyśmy tak szerokiego pola tworzenia na jakiejkolwiek płaszczyźnie. Niemożliwa byłaby też z resztą praca osób zajmujących się dziedzinami takimi jak grafika, która przecież wymaga działania w stworzonych już wcześniej przez kogoś programach do obróbki graficznej. Najbardziej znane to Photoshop i Gimp, które wykorzystują często też hobbyści.